Nuha Vogue

Nuha Vogue bir Online Alışveriş Platformudur.

Nuha Vogue kaliteli, modern ayakkabı ve aksesuarlarla herkese kendini şık, zarif, özel ve güçlü hissettirme misyonuyla yolculuğa başladı.

Koşulsuz müşteri memnuniyeti felsefesini takip eden Nuha Vogue, tüketicilerin değişen beklentilerine ve yaşam tarzlarına uygun ürün ve koleksiyonları ile müşterilerine kendilerini özgürce ifade etme fırsatı sunmaktadır. Kendini sürekli yenileyen Nuha Vogue, koleksiyonların asaletini ve zarafetini her ürününe yansıtıyor.

Nuha Vogue için müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak bir önceliktir. Bu nedenle Nuha ekibi, her sezon dünyanın en moda ve trend ayakkabı ve aksesuarlarını müşterilerine sunmak için büyük çaba sarf etmektedir.

Nuha Vogue ile Moda!

Sizler için bazı hazırladığımız ayakkabı bakımları hakkında tüyolarımız 🙂

BEYAZ AYAKKABI BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yaz mevsimiyle gelmesi ile beraber en çok kullanılan beyaz spor ayakkabılar, beraberinde akıllara bir soruyu da getiriyor. ”Beyaz spor ayakkabı nasıl yapılmalıdır?”

Yollarda toz ve kire karşı en hassas renk olan beyaz, en ufak bir kirlenmede dahi belli olmaktadır; Diğer ayakkabı modellerine nazaran daha hızlı kirlenenmesine rağmen beyaz ayakkabı çok fazla tercih edilmektedir.Kolay kombinlenmesi, yaz mevsimi için taze bir görüntü sunması dolayısıyla en fazla tercih edilen beyaz spor ayakkabıların bakımı nasıl yapalmalıdır sorusunu ise sizler için araştırdık.

Diş Macunu İle Temizleme

En etkili olan temizlik şekilleri arasında diş macunu yer almaktadır. Diş macunu sadece ağız bakımında değil aynı zamanda deri ve kumaş spor beyaz ayakkabıların temizlenmesine de kullanılmaktadır. beyaz spor ayakkabı temizliği yapmadan önce temiz bir diş fırçası da seçmeniz gerekir. Özellikle diş fırçasının yumuşak uçlu olmasına dikkat ediniz, diş fırçasına bir miktar diş macunu uygulayın akabinde ayakkabının kirli yüzeylerinde nazikçe fırçalama işlemi yapınız. Ayakkabınızı tamamen temizledikten sonra nemli bir bez kullanarak silebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi

Beyaz ayakkabı nasıl temizlenir seçeneklerinden bir diğeri ise ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanması olacaktır. Makinede yıkanan ayakkabılar tertemiz ve yepyeni bir görünüme sahip olur. Ayakkabıyı makinede yıkamadan önce uygun bir şekilde sarmanız gerekir. Ayakkabıyı makineye koyduğunuzda sıkışmamasına dikkat etmeniz ve mutlaka tek başına yıkanmasını sağlayınız.

Karbonat

Bir çok kişinin beyaz ayakkabı temizliğinde kullandığı karbonat, lekelerin temizlenmesinde de oldukça etkili. Diş macununun yeterince etkili olmadığı bir leke meydana geldiğinde karbonatlı bir su ile temizleme yapabilirsiniz. Yaklaşık 2 yemek kaşığı karbonatı sıcak su ile karıştırıp bir bez yardımı ile leke olan bölgeye uygulayın. Bez ile lekeli bölgeyi ovduktan sonra iyice kurulayın. Ayakkabıyı mutlaka güneş almayan bir yerde kurutmaya dikkat edin. Dikkat etmenizi tavsiye ederiz Karbonat, güneşte ayakkabınızın sararmasına yol açabilir.

Bulaşık Deterjanı

    Bulaşık deterjanı sadece bulaşık yıkamada değil ayakkabı temizliğinde de kullanılabilinir. Aynı bulaşık yıkar gibi süngere deterjan sıkıp iyice köpürtünüz, Beyaz spor ayakkabını tamamını veya lekeli olan kısımlarını veya yalnızca kirlenen yerlerini bu şekilde temizleyebilirsiniz. Her aşamada olduğu gibi ayakkabılırınızın nemden arınması için kurutmanızı tavsiye ederiz; aksi halde koku oluşabilir.

Aseton

Kadınların hali hazırda çok iyi bildiği bir ürün Aseton. Oje süren, tırnaklarına bakım yapan her kadın asetona sahiptir vardır. Baylar, siz bilmiyor olabilirsiniz ama aseton gerçekten çok etkili bir temizlik ürünü.Oje kullanan kadınların çok iyi bildiği gibi pamuğa damlatılmış sadece birkaç damla aseton en koyu ojeleri bile çok kolay bir şekilde çıkartmaktadır. Şimdi sıra bu uygulamayı beyaz ayakkabılarınızda ki kir ve leke izlerini temizlemek için kullanacağız. Yapmanız gereken eğer spor ayakkabında çok belli bir leke varsa, ya pamuğa ya da  nemli bir beze aseton damlatıp iyice ıslatınız sonra bu lekeyi ovarak temizleyiniz.Koyu renkli çamur, kir gibi izler için aseton oldukça başarılı olacaktır. Eğer alışık değilseniz ilk başta keskin gelebilir; ancak ayakkabılarınızı havalandırdığında bu koku çabucak geçecektir.

SÜET AYAKKABI BAKIMI NASIL YAPILIR?

Birkaç pratik yolla eski süet ayakkabınızı yenileyip yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Çok şık ve güzel görünüme sahip süet ayakkabıların bakımları zordur ve kirlendiklerinde çok kötü görünürler. Diğer ayakkabılara göre fazla leke tutmasından dolayı yapacağınız yanlış bir bakım yöntemi, ayakkabılarınızı kısa sürede eskitmenize yol açabilir.

  • Süet ayakakbılarınızı kuruyana kadar temizlememelisiniz, havlu veya hafif bir bez ayakkabılarınızı kurutabilirsiniz Ayakkabılar tamamen kururken kuru bir yerde saklayın ve ardından temizleme işlemine devam edin.
  • Süet Ayakkabılar için  özel olarak üretilen ayakkabı fırçaları ve sigilerini kullanabilirsiniz. Fırça sayesinde ayakkabı tozdan ve kirden arındırabilirsiniz. Lekelerin giderilmesi için süet silgisi de tercih edilebilir.
  • Ayakkabınızda oluşan Çizik ve ezikleri engellemek için süet ayakkabı fırçasını çiziklerin üzerine uygulayabilirisinz fakat fazla baskı yapmanız durumunda çizikler, eziklere ve süet renginde bozulmalara sebep olabilecektir.
  • Ayakkabınızın sağlığı açısından süet ayakkabılarınızı yağmurlu havalarda ve tozlu ortamlarda giymemeye çalışın. 
  • Ayakkabı kalıbıyla saklanmanızı tavsiye ederiz, Eğer ayakkabı kalıbınız yok ise gazeteyi top haline getirilerek ayakkabınızun içerisine yerleştirin. Bu sayede ayakkabı şeklini koruyabilirisiniz.

Leave a Reply